S kůží na trh

Když nás na jaře zavřeli do karantény, měly jsme s dalšími kamarádkami rozpracované lekce, které jsme chtěly nabízet v průběhu jara v parcích různým zájemcům. Chtěly jsme jednak zjistit, zda nás ta činnost baví, jednak dostat zpětnou vazbu na to, co dělat lépe a jednak to měla být promo akce pro velkolepější plán. Ten si ještě nechám pro sebe, třeba na něj ještě dojde. Každopádně z parků sešlo. A já si řekla, že tu výzvu pojmu jinak. Svou lekci jsem natočila na video. Byl to boj, po deváté večer jsem už úplně nesršila energií, navíc mne neustále zlobila má velmi nedokonalá technika. A také mi chybělo publikum, části té lekce byly postavené na předpokladu, že to nebudu jen já, kdo bude mluvit nebo celé téma posouvat. Nicméně lekce existuje, pár lidí ji vidělo a já už teď mám nějaké nápady, jak ji předělat, jak s tématem pracovat jinak.

Ale byla by možná škoda nezkusit získat další postřehy. Proto sem vkládám video jak leží a běží i s připraveným dotazníkem, tak, jak to vypadalo. A o čem že to je? Celé jsem to pojmenovala Smysl věcí, věci smyslů. Je to téma, které se mi už do školy vrací v různých obměnách – smyslové vnímání a jeho přesahy do smyslu, hm, života? Vyskytují se tam slova jako estetické poznávání, estetické vnímání a podobně. Ale ve skutečnosti to není tak strašné. Je tam i hodně povídání o malých dětech. O tom, co se můžeme od nich učit, když poznávají svět a proč jim to dopřát co nejvíc. O tom, co jsme my jako dospělí možná i zapomněli a proč a v čem by nám mohlo pomoci si to připomenout. Myslím, že jsem někde tam použila i slovo mindfulness :-). Video má hodinu a pár minut. Můžete si to pouštět na pokračování. Takže tudy prosím! A pak mi ještě napište nějakou tu zpětnou vazbu. Buď do dotazníku nebo třeba na Facebooku. A když mi nadhodíte, s jakými tématy bych vám třeba mohla pomoci nebo by vás zajímala, napadla vás v souvislosti s videem, budu moc ráda.

Pokud nechcete přicházet o mé nové články a ještě k tomu dostat nějaké ty zajímavosti navíc, zapište se k odběru občasníku zrůznýchsoudků nebo sledujte můj LinkedIn.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *