OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O mně

Jmenuji se Petra Zmeškalová a pomáhám bystřit vaše smysly.
Naše vnímavost leckdy trpí zahlcením a také přílišným pobytem v naší hlavě. Věnovat pozornost našim smyslům je elegantní způsob, jak se jednoduše, bez potřeby velké časové investice, můžeme vracet k nám samotným a přivést zpátky do našeho každého dne všechnu pestrost světa.

Jsem tu jako váš průvodce nebo třeba jen inspirátor.

Pomůžu vám přijít na to, jak právě vy sami můžete svoje vnímání osvěžit a dozvědět se třeba i něco víc sami o sobě. Nejen ze své vlastní zkušenosti vím, že je to cesta, která je snadno dostupná, časově nenáročná a realizovatelná vždycky a všude. Pro lidi od 0 do 100 let!
A když se tou cestou vydáte, dokážete totéž potom ukazovat i druhým (třeba dětem) a pomáhat jim mít svět plný barev, zvuků, chutí a smyslů vůbec. I těch významových. Oživené smysly jsou citlivější také k estetickým podnětům v našem okolí – objevíme více krásného, zajímavého a inspirativního – říká se tomu estetika všedního dne.
Otevřou se tak i další dveře naší kreativitě.

Mám zkušenosti…

…s výukou hry na klavír a komorní hry na ZUŠ, ale i kurátorskou zkušenost z výstav, vedení workshopů pro výtvarné kurzy a vysokoškolskou výukou teorie umění a estetiky. Nejvíc mě baví se bavit s různými lidmi, ukazovat jim svá témata, pomáhat jim napojit se na jejich vnímavost a využít ji ke zlepšení jejich všedních dní. Protože všednodennost není v žádném případě nudná, natož šedivá!

A to je má vizenavracet našemu vnímání světa magii, kterou nám je umožněno zažívat právě skrze smysly. Tvořivost, soustředění, lepší učení, sebepoznání, vlastní hranice a pestřejší svět.
To jsou jen některé z benefitů, které vědomá práce se smysly přináší.

Vyzkoušejte to se mnou!