10 DOBRÝCH DŮVODŮ PRO SMYSLOVÝ ROZVOJ

Smyslové vnímání je zdrojem všech podnětů, které dostáváme. Zdravé smysly nemusím být ještě i dobře používané smysly. Potřebujeme o ně pečovat.

Smyslový rozvoj má jednu velikou výhodu. Je totiž možné se mu věnovat úplně v každé činnosti. Takový přístup ke smyslům navíc podporuje naši tvořivost a přináší radost i z těch činností, které většinou považujeme za nudné.

U dětí má smyslový rozvoj ještě speciální důvod – dítě přichází na svět připravené podněty přijímat a učit se. A naším úkolem je mu v tom příliš nebránit, naučit ho podněty vnímat a také si od nich umět odpočinout.

Pokud se nám to daří, je smyslový rozvoj ideální prevencí mnoha problémů: školního učení, pomáhá sebepoznání, zvyšuje vnitřní spokojenost, usnadňuje komunikaci a porozumění, zvyšuje motorickou obratnost.

Stáhněte si 10 DOBRÝCH DŮVODŮ, PROČ JE SMYSLOVÝ ROZVOJ VÝBORNOU PREVENCÍ PORUCH UČENÍ a uvnitř najdete i tipy na případné méně známé kompenzační terapie a přístupy, které vás možná zaujmou i když žádný problém nemáte.

Chcete-li si zkusit, jak drobná smyslová cvičení mohou vypadat, přiberte i S.mysl.ovku – 36 karet s tipy na smyslový rozvoj.

Ať jsou vám ku prospěchu!