Zamiluj se do zvuku!

Zvuky a nástroje (2)

Můj zamilovaný kurz o slyšení a poslouchání z různých stran, o tom, jak je snadno rozvíjet a proč je to tak zatraceně důležité.

V pěti lekcích to společně otočíme k lepšímu!

Objevte se mnou, co všechno můžeme uslyšet, jakými způsoby můžeme poslouchat - a jak se vlastně naučit zaposlouchat se!

Jak ještě vám rozvoj sluchu pomůže?

 • Pomůže vám lépe slyšet melodii a rytmus cizích jazyků.
 • Všimnete si zvuků, které jste dřív neslyšeli (můžete se pak rozhodnout, zda vám dělají dobře nebo ne a podle toho jednat).
 • Napojíte se nově na vaše děti a najdete nová společná témata a zábavu.
 • Zmírníte svou roztěkanost, zlepšíte své učení.
 • Najdete nové cesty k poslechu i provozování hudby.
 • Najdete v sobě rytmus (i kdybyste si mysleli, že ho nemáte:-)) a oživíte spojení se svým tělem
 • Budete lépe vnímat emoce v mimoslovní komunikaci.
 • Dokážete tohle všechno předávat svým dětem.

Slova jedné z kurzistek:

"Petra je fascinující průvodkyní světem zvuku, barev a estetiky. Do kurzu Zamiluj se do zvuku jsem se přihlásila proto, že jsem si uvědomila, jak často mi dělají problém zvuky spojené s dětmi. Petra ve svém kurzu vysvětlila, jak moc je zvuk, rytmus a s tím provázaný pohyb pro děti a jejich vývoj důležitý. Přinesla spoustu tipů, jakým způsobem děti v tomto ohledu rozvíjet. Podařilo se mi poznatky z něj zavést do praxe a tím obohatit jak svůj život, tak život svých dětí. Kurz využijete, ať už děti máte nebo ne. Jo a perlička na závěr - v době totálního zahlcení je to jeden z menšiny kurzů za poslední dobu, které se mi podařilo opravdu projít a využít naplno."

Jaké hudební nástroje máte doma vy?

Jaká témata například v kurzu najdete?

Jak si to užily účastnice minulého běhu?

S mladším jsme díky kurzu začali trénovat rozeznávání délky tónů, rytmu atd., starší začal vnímat a chápat různé melodie vět, což je pro nás důležité, protože se během pobytu v zahraničí učíme češtinu spolu.”

“Zjistila, jak je na tom můj sluch právě teď a objevila nové hudební nástroje a další nápady na společnou zábavu na teď i do budoucna.”

“Oživila jsem si známé a objevila zase něco nového a od té doby si užívám dny od zazvonění budíku přes zvuky aut pod okny, bublání vzduchu v akvárku a všech zvukových projevů našich dětí a zvířat o něco vědoměji .

FAQ

Jak bude kurz vypadat?

 • Kurz bude probíhat v uzavřené Facebookové skupině, ale hlavní obsah vám přijde také do e-mailu.
 • Na každou lekci je čas celý týden
 • Lekcí je 5, hlavní video má vždy cca 30 minut a během týdne přibývá další obsah tak, aby bylo možné si vše projít v klidu a vlastním tempem.
 • Videa jsou k dispozici i v audio verzi a PDF výtahu – jak to komu nejlépe vyhovuje.
 • Doporučuji společné sdílení a dotazy – jsou jednoduše obohacující!
 • Čtvrtá lekce je mapovací – bez videa, ale za to budeme spolu více zkoumat a dokonce vytvářet (třeba hry!) a pátá lekce je plná praktických tipů.
 • Budu s vámi v kurzu každý den, abych odpovídala na vaše dotazy a reakce.
 • Kurz bude dostupný ještě další týden po skončení poslední lekce, abyste si mohli v klidu vše doprojít. Poté bude skupina archivována (zůstane jen k prohlížení) – ovšem bez hlavního obsahu.

Jak bude kurz časově náročný?

Každá lekce má nějakou hlavní část, většinou video, v jednom případě to budou tématické aktivity. Videa mají max. 30 minut a můžete si je poslechnout jako audio nebo přečíst v PDF. 

V průběhu lekce přibývají rozšiřující a doplňující materiály, které jsou dost oblíbené

Výsledný čas, který s kurzem strávíte, je na vás – minimum je tedy 30 minut týdně, ale abyste si odnesli co nejvíc, jako ideální doporučuji mít asi 2h času během daného týdne – což věřím, že se vám snadno povede!

Jak například vám rozvoj sluchu může pomoci v běžném životě?

Budou v kurzu také nějaké bonusy?

Sama mám bonusy dost ráda, takže u mne nesmí chybět :-). 
Mám pro vás několik rozhovorů, které téma doplní a přidají další užitečné tipy.

Těšit se můžete na Evu Jamníkovou, houslistku a hudebně-pohybovou pedagožku a propagátorku jednoduchého domácího muzicírování. 

O sobě a své dcerce vám něco poví i Klára Šiboda, blogerka a bořitelka mateřských tabu a také maminka těžce nedoslýchavé dcerky.

Moc si vážím i toho, že pozvání přijala též Zuzana Šormová, která se jako jedna z mála u nás věnuje přístupu HANDLE, vhodného nejen pro lidi s neurovývojovými odlišnostmi.

A velikou radost mám také z účasti dětské logopedky Petry Pelikánové.

Pro druhý běh chystám dalšího zajímavého hosta, nechte se překvapit!

Kdo vás kurzem provede?

Jmenuji se Petra Zmeškalová a jsem lektorka jednoduchých technik podporující smyslový rozvoj. Působím také jako učitelka klavíru a komorní hry na ZUŠ. Mým druhým velikým tématem, kterému se věnuji na různých úrovních, je estetická výchova a popularizace témat spojených s estetikou všedního dne a teorií umění. Miluji debaty a diskuse, ráda potkávám nové lidi a učím se od nich.
Moje články a nabídku najdete na https://zruznychsoudku.cz/ (web bude v dohledné době procházet přestavbou). Najít mne můžete na FB v dámské skupině— sledovat můžete i mou FB stránku — a nebo se přidejte do sdílecí výzvy —.

Pro koho je kurz určený?

Pro maminky (nastávající i stávající), pro pedagogy v MŠ, lektory dětských skupin, pro učitele 1. st. ZŠ nebo zvídavé prarodiče. A pro všechny ostatní, kteří se chtějí dozvědět o sluchovém vnímání v souvislostech a pro praktické fungování v životě.

Proč jsem se rozhodla kurz připravit?

Vždycky mne bavila polyestetická výchova. Vystudovala jsem hudební konzervatoř a od té doby učím hru na klavír na ZUŠ, ale pokračovala jsem ve studiu na FF MU, kde jsem mimo jiné absolvovala Estetickou výchovu. Kapitoly z estetiky a teorie umění jsem přednášela i na JČU a vedle toho jsem připravovala jednorázové workshopy zaměřené na smyslové vnímání.

Po narození dcery se má záliba ve smyslové vnímání ještě rozrostla. V současné době hledám různé způsoby, jak podpořit smyslové vnímání, protože věřím, že je to nepřirozenější a nejjednodušší způsob, jak můžeme sami sebe rozvíjet a obohacovat. 

Péče o smysly je výbornou prevencí mnoha soudobých problémů a také součástí jejich řešení!

Sluch je v současné době velice přetěžovaný smysl, ale jsme si toho méně vědomi než u zraku. A přitom je to smysl, který míří nejhlouběji do nás samotných. Doslova – když ucho vzniká, objeví se nejprve na povrchu a postupně se zanoří do ochranného prostoru našich lebečních kostí.

Je to smysl, který je velice komplexní. Řídí nejenom naše slyšení, ale i tělesné pocity stability a pohybu – naši rovnováhu.

Chci ukázat, jak kouzelný je svět sluchového vnímání. Chci vás navést na nový způsob vnímání svých smyslů. Chci vám nabídnout kouzelnou hůlku, kterou si můžete do svého všednodenního světa přičarovat trochu magie.

KURZ STARTUJE 7. 5. 2021.

ZAMILUJTE SE DO ZVUKU!

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.