🎈4 týdenní online kurz zdarma

Podpořte svou vnímavost díky japonské estetice wabi-sabi

🎈Kurz, ve kterém dopřejete originální refreš svému tvořivému já!

14. 4. - 12. 5. 2024

japonská estetika, Japonsko, wabi-sabi

❗Jste tvořiví, máte otevřenou mysl, ale už vás nudí stále podobné způsoby práce?

Láká vás poznávat něco nového, objevovat a zároveň se rozvíjet?

Múza si bere často dovolenou nebo jen máte pocit, že nenosí tu pravou inspiraci?

Máte rádi, když kurz nabídne přidanou hodnotu a vy se nejen prakticky něco naučíte, ale také se přirozeně mnoho dozvíte?

Nadchne vás, když věnujete čas tomu, kde dostane čerstvou potravu hlava i duše?

Naučte se se mnou:

🔴Vidět dosud přehlížené věci kolem sebe a těžit z nich.

🔴Praktické tipy, jak superjednoduše shromažďovat inspiraci a množit ji.

🔴Jak zároveň ulehčit hlavě a lépe se soustředit.

🔴Jak vypadá vnímavost ve wabi-sabi a jaké jsou její výhody oproti jiným přístupům.

🔴Co znamená autenticita ve wabi-sabi a jak může vypadat tvůrčí proces inspirovaný wabi-sabi.

🔴Nebo jaké podobné ‚‚západní‘‘ koncepty můžete potkat a využít.

Kurz je postaveny jako prakticko-vzdělávací, takže se toho nejen spoustu dozvíte, ale také si ledasco vyzkoušíte.
Čekejte také porci neotřelé inspirace navíc a – jak je mým zvykem – bude to lehce mezioborové!

🔻To se mi líbí, jdu se rovnou zapsat🔻

‚‚Wabi-sabi znamená našlapovat po zemi zlehka a vědět,
jak ocenit vše, s čím se kdy člověk setká.‘‘

Že jste o wabi-sabi ještě neslyšeli? Nevíte, co to je? ✔Pojďte to se mnou změnit a buďte jedni z prvních, kdo v tom budou mít jasno!

🌟Možná vás živí kreativní tvorba, možná píšete texty pro zákazníky, možná stavíte weby a možná nic z toho – jedno máte společné: Hledáte netuctové obohacení pro sebe, svůj život, svou inspiraci.

😶Zahlcení a rychlé tempo nepřináší nic užitečného nikomu z nás. Znám to sama velmi dobře. Když se navíc dostaví únava, těžko se hledá inspirace a ‚‚múza nekope‘‘, jak mi přiléhavě napsala jedna z vás.

👌Wabi-sabi nabízí neskutečné bohatství inspirace, která umí s tím vším pomoci. Nenechte se mýlit tím, že pochází až z Japonska. Právě ta špetka exotiky z něj totiž dělá elixír, který našince pomůže postavit na nohy.

Co vás čeká?

🎈14. 4. 2024 otevřeme oficiálně brány úvodním videem a 12. 5. 2024 kurz uzavřeme společným online setkáním.

🎈Jde o první testovací běh, veškeré materiály i má podpora budou v kurzu zdarma výměnou za dotazník, který vám každý týden nasdílím a závěrečnou zpětnou vazbu či referenci.

🎈Kurz bude probíhat ve facebookové skupině a všechny důležité informace a odkazy vám budou chodit také e-mailem vždy na začátku týdne.

🎈V kurzu můžete počítat s mojí stálou podporou a budete mít možnost si časově přizpůsobit náročnost – je jen na vás, zda projdete úplný základ nebo využijete plný potenciál obsahu. Vše bude srozumitelně označené.

🎈Součástí kurzu je praktický úkol-projekt, který budete po malých jednoduchých krocích vytvářet. Na konci vám tak zůstane hmatatelný záznam vaší čtyřtýdenní cesty.

🎈Nachystané je pro vás také překvapení!

Pro koho to je? Proč vám bude kurz prospěšný?

👉Wabi-sabi zaujme každého, kdo chce podpořit svou kreativitu, potřebuje odblokovat inspirační zdroje, pročistit si hlavu nebo jen hledá nové možnosti, jak se svou tvořivostí pracovat.

👉Wabi-sabi má obrovský seberozvojový potenciál a je skvělý pomocník i pro ty, kdo se věnují mindfulness, přírodním zdrojům, kreativnímu a alternativnímu vzdělávání atp.

👉Celkově podpoříme naši všímavost a estetickou citlivost.

👉Příjemným vedlejším efektem bude hlubší seznámení se s konceptem wabi-sabi a jeho vztahem k ‚‚západní‘‘ estetice všedního dne – zvýšíte tak své znalostní a odborné kompetence!

FAQ

❓MÁM MÁLO ČASU, KOLIK MI HO KURZ ZABERE?

Časová investice bude v maximální míře ve vaší režii. Obsah bude označený jako základní a doplňující a bude jen na vás, kolik toho budete chtít zvládnout. Doporučuji procházet alespoň základním obsahem v reálném čase, vejít byste se měli do 2h týdně.

❓CO BUDU POTŘEBOVAT?

Pro kurz nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti, znalosti nebo schopnosti. Budete potřebovat pouze svůj mobilní telefon, tužku a papír.

❓CO KDYŽ MI DO TERMÍNU NĚCO VLEZE?

Stát se samozřejmě může cokoliv :-). Veškerý obsah bude určitě dostupný minimálně dva týdny po skončení kurzu. Moje podpora po skončení kurzu nebude tak intenzivní, ale samotné vás v tom nenechám!

❓PROČ JE 4 TÝDENNÍ KURZ ZADARMO?

Kurz vám nabízím výměnou za vaši zpětnou vazbu a závěrečnou referenci. Pomůžete mi tak pro budoucí zájemce vytvořit ještě lépe padnoucí prostředí s lákavým obsahem. A to se přeci oboustranně vyplatí!v

Kdo vás kurzem provede?

rozostř pozadí

Jmenuji se Petra Zmeškalová a od střední školy se zajímám o polyestetickou výchovu a další podobné vzdělávací koncepty. Až po studiích (mimo jiné Estetické výchovy pro střední školy) jsem objevila tzv. everyday aesthetics – estetiku všedního dne. 

O pár let později s mými dětmi jsem našla poslední střípek potřebný do skládačky vlastního pojetí estetického vzdělávání – totiž to, že začít se musí u kvality smyslového vnímání.

Obloukem jsem se tak vrátila k japonskému konceptu wabi-sabi, který jsem znala z dřívějších dob, kdy jsme nejeden večer trávili s přáteli v čajovnách, a dost možná ještě dřív :-).

Wabi-sabi obsahuje všechno potřebné pro to, abychom zůstali přirozeně vnímaví k životu, svému okolí, kráse i jiným estetickým kvalitám, které dělají naše žití plným. I proto vzniká tento kurz, jehož součástí můžete být poprvé i vy!

🎈Co o mých dosavadních kurzech říkají jejich absolventi?

Dneska opět krásné a zajímavé. Musím se smát sama sobě. Žádný kurz jsem si teď nechtěla kupovat a už vůbec ne něco, co nepotřebuju. Nelituju ničeho a krásně si to užívám. Nevím, jestli to k něčemu využiju, ale velmi mě to baví. (reference na kurz Zamiluj se do zvuku)
Alena Vorlíčková
spisovatelka a lektorka tvůrčího psaní
Prošla jsem Vaším kurzem a jsem nadšená! Hodně jste mě tím, co předáváte, nadchla a už jen po tomto kurzu se na věci budu rozhodně dívat jinak!🙂 Opravdu skvělá myšlenka, jak se naučit opravdu vidět a ne jen vidět. Líbí se mi taky, jak věci shrnujete, opakujte vyzdvihujete… Pomáhalo mi to si zvědomovat, co mi vlastně vaše texty přináší a lépe je fixovat. Opravdu mě nadchla myšlenka, kterou předáváte - jak se naučit vidět dál. Je to něco, co má širokou cílovou skupinu - jak pro lidi tíhnoucí k umění, tak pro ty, kteří se umění tolik nevěnují. Děkuju vám za možnost nahlédnout a naučit se něco nového. Po tomto kurzu odcházím s pocitem, že se těším, až vypíšete další 🙂.
(reference na kurz Bystré oko)
Marie Servítová
spoluzakladatelka a šiřitelka v projektu Výtvarná laboratoř
Petra je fascinující průvodkyní světem zvuku, barev a estetiky. V mém životě osvěžila zaměření právě na tyto oblasti, které máme tendenci odsunovat na třetí kolej, ale přitom jsou tolik obohacující, pokud jim dáme v našem životě prostor.
(reference na kurz Zamiluj se do zvuku)
Petra Holubová
kvantově-regresní terapeutka a Průvodkyně na Cestě k lepšímu životu
V uplynulých jsem jsem prošla kurzem Bystré oko. Děkuji Petře za zajímavý náhled na svět kolem. Kurz mi přinesl možnost zpomalit, zaměřit pozornost na detail, zamyslet se nad viděným. Ráda doporučuji. (reference na kurz Bystré oko)
Jana Svobodová
mentorka pro podnikatelky ve službách
Kurz je veden prakticky, nikoliv jen teoreticky, což se pozitivně odráží na jeho kvalitě. Materiály, které jsme dostali k dispozici jsou velmi pečlivě a srozumitelně připraveny – a to i pro ty, kteří nemají hudební vzdělání. Téma je rozděleno do několika lekcí, které jsou jasné a srozumitelné. Lektorka byla ochotna kdykoliv zodpovědět dotazy, bylo na ní vidět, že ji její práce baví. Kurz bych určitě doporučila maminkám, které se zajímají o alternativní vzdělávání např. Montessori, nebo uvažují o domácí škole. Věřím, že absolvování tohoto kurzu bude přínosné i pro řadu pedagogů. (recenze na kurz Zamiluj se do zvuku)
japonská estetika, Japonsko, wabi-sabi
L. Navrátilová
učitelka v MŠ