Adventní ladění smyslů

3 činnosti, bez kterých by advent nebyl úplný – úklid, pečení a hudba.

3 videa, která vám pomůžou naladit se během těch činností na sebe a podpořit vaše smyslové vnímání i rozvoj smyslů a vnímavosti u vašich dětí.

PROČ?

O tom víc mluvím ve čtvrtém, tedy vlastně v prvním videu, které ode mne dostanete, ale namátkou:

Protože rozvoj smyslů je prevence mnoha poruchu učení nebo problémů se soustředěním. A nejen prevencí – je součástí terapeutických a kompenzačních přístupů při práci s lidmi s ADHD, poruchami učení, PAS atp.

Protože podporováním vnímavosti si upevňujete vzpomínky.

Protože smyslové vnímání nás přenáší do tady a teď.

Protože i když nenajdete 15 minut denně na meditaci, díky smyslůplným okamžikům si dopřejete podobný efekt u pečení, úklidu nebo hrabání sněhu.

Protože i adventní úklid je nejen smysluplná, ale smyslová záležitost!

Protože je to přirozená cesta, jak se věnovat dětem a zásadním způsobem je rozvíjet, aniž byste vymýšleli speciální činnosti nebo šidili vánoční přípravy.

JAK?

Stačí se podrobně podívat na to, co právě teď děláte. Neexistuje činnost, která by neposloužila smyslovému rozvoji. Ve videích se pokusím vás nasměrovat k tomu, jak takový potenciál ve svých každodenních povinnostech najít a využít.

Tentokrát speciálně v období adventu. Věřím, že je to čas výjimečně magický a že taková zkušenost může proměnit nejen váš start do nového roku, ale každý další den.